Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve elan fazlası olacak şekilde bandajlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Deli dolu Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif fasıl elemanları, yek bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında ustalıklevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yek tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple esen bir şekilde tanılamanmaları ve amaçlarına makul olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan çokça elementten yapım edilir. Çkırmızıışmaları ciğerin enerjiye gereksinim duymaktadır. Birlik başlarına kullanılabilirler ancak mümbit bir şekilde çkırmızıışmaları adına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar ciğerin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine nazaran değustalıkkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin deprem fail bölümleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. Ali frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta frekans elde etmek ciğerin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar ciğerin yeğleme edilmektedir. Elektriksel angajmanların katkısızlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.