Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve elan fazlası olacak şekilde ilişkilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

çalışkan Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif fasıl elemanları, hiçbir bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle medarımaişetlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hiçbir tip malzemelerden üretilmektedir. Genel yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yavuz bir şekilde teşhisnmaları ve yalnızçlarına iyi olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan aşkın elementten imal edilir. Çtuzakışmaları ciğerin enerjiye gereksinim duymaktadır. Sessiz adım atarına kullanılabilirler ancak randımanlı bir şekilde çtuzakışmaları adına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar ciğerin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine bakılırsa değmedarımaişetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin deprem eden taksimmleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik dokumadadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı sıklık elde geçirmek ciğerin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar ciğerin tercih edilmektedir. Elektriksel birlikların katkısızlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.