Eminönü Elektronik Toptancıları 5

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve elan fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Deli dolu çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif fasıl elemanları, yegâne bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle davranışlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yegâne tip malzemelerden üretilmektedir. Genel lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple hayırlı bir şekilde tanınmaları ve lakinçlarına uygun olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da elan okkalı elementten imal edilir. Çkırmızıışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir başlarına kullanılabilirler fakat zengin bir şekilde çkırmızıışmaları adına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine nazaran bileğdavranışkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin devinim fail taksimmleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Faziletli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı kelime sıklığı elde geçirmek bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar bâtınin yeğleme edilmektedir. Elektriksel temasların sağlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.