Elektronik Malzeme Toptancısı 2

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Faal Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif devre elemanları, tenha bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında medarımaişetlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler tenha tip malzemelerden üretilmektedir. Genel ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple bol bir şekilde tanılamanmaları ve ammaçlarına mutabık olarak kullanılmaları gerekir.

Faal Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha fazla elementten imal edilir. Çhileışmaları kucakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yegâne adım atarına kullanılabilirler ancak velut bir şekilde çhileışmaları adına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar kucakin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine göre değmedarımaişetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin akım fail taksimmleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik gestaltdadır. Koca frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı sıklık elde geçirmek kucakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar kucakin tercih edilmektedir. Elektriksel kontakların katkısızlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.