Elektronik Malzeme Toptan Satış

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve elan fazlası olacak şekilde bandajlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Faal çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif çevrim elemanları, hareketsiz bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde maslahatlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hareketsiz tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yeğin bir şekilde tanılamanmaları ve amaçlarına mütenasip olarak kullanılmaları gerekir.

Faal çevrim Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan çokça elementten yapım edilir. Çalışmaları ciğerin enerjiye gereksinim duymaktadır. Birlik adım atarına kullanılabilirler fakat velut bir şekilde çalışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar ciğerin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine gereğince değmaslahatkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin hareket eden bölümleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik dokumadadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı sıklık elde eylemek ciğerin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar ciğerin yeğleme edilmektedir. Elektriksel temasların katkısızlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.