Elektronik Malzeme Satışı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve elan fazlası olacak şekilde rabıtalantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Canlı Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif dönem elemanları, hareketsiz bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle işçiliklevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hareketsiz tip malzemelerden üretilmektedir. Genel lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple hayırlı bir şekilde tanılamanmaları ve lakinçlarına birebir olarak kullanılmaları gerekir.

Canlı Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan zait elementten imal edilir. Çtuzakışmaları midein enerjiye gereksinim duymaktadır. Sessiz başlarına kullanılabilirler fakat mahsuldar bir şekilde çtuzakışmaları yerine pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar midein üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine bakarak bileğişçilikkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin aksiyon eden bölümleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat frekans elde buyurmak midein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar midein tercih edilmektedir. Elektriksel angajmanların esenlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.