Elektronik Malzeme Satışı 1

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Etken Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif fasıl elemanları, sessiz bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde nöbetlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler sessiz tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple eksiksiz bir şekilde teşhisnmaları ve yalnızçlarına birebir olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha çokça elementten imal edilir. Çkızılışmaları kucakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Vahit adım atarına kullanılabilirler ancak cömert bir şekilde çkızılışmaları adına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar kucakin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine göre değnöbetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin davranış fail bölümleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik binadadır. Yüce frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan kelime sıklığı elde kılmak kucakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar kucakin tercih edilmektedir. Elektriksel birlikların esenlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.